ПОРЯДОК ВІДВІДУВАННЯ

НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ «СОФІЇВКА» НАН УКРАЇНИ

в умовах воєнного стану

Парк працює щоденно з 9.00 до 19.30. (вхід здійснюється до 17.00)

1. Вхід в парк для відвідувачів дозволяється лише через Головні ворота з вул. Садової, з вул. Київської.

2. Екскурсійне обслуговування відвідувачів проводиться тільки екскурсоводами парку. Розрахунки ведуться через касу парку і бухгалтерію по перерахунку.

3. Прогулянка по парку дозволяється  за визначеними установою маршрутами.

4. Фотографуватися і викладати в соцмережах фото заборонено.

5. На території парку відсутні укриття на випадок повітряної тривоги. Адміністрація парку не несе відповідальності за безпеку відвідувачів в умовах воєнного стану.

6. Охоронний режим дендропарку регулюється Законами України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про охорону культурної спадщини». Відповідно до Положення про НДП «Софіївка» на території дендрологічного парку

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • порушувати правила охорони водних ресурсів;

  • пошкодження та знищення дерев та кущів;

  • самовільний збір рослин, занесених у «Червону книгу України», а також будь-яких рослин, плодів, горіхів, грибів, ягід; виловлювати і знищувати диких тварин та птахів, годувати тварин;

  • влаштовувати пікніки, мітинги, купатися та ловити рибу у ставках, вигулювати собак та котів, ходити по невстановлених місцях, включати гучномовні прилади, розпивати спиртні напої, розводити вогнища, курити цигарки та перебувати в парку з 20.00 до 09.00 години.

За порушення правил охорони, а також навмисне знищення, руйнування чи псування пам’яток історії і культури або природних об’єктів, взятих під охорону держави, передбачається кримінальна відповідальність. Винні в порушенні встановленого порядку відвідування парку несуть відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст.ст. 59,65,70,73,77,85,90,91,92) та Кримінального кодексу України.

Адміністрація